Sağlıklı, güzel ve mutlu kalmanın 10 altın kuralı…

Sağlıklı, güzel ve mutlu kalmanın 10 altın kuralı...

Kendinizi sevin

Kendinizi sevin

Her şey kendini sevmek ve tanımakla başlar. Hayat yolculuğunuzda kim olduğunuzu, olacağınızı, günahlarınızla sevaplarınızla; kişisel gelişiminizi hiçbir yaşınızda ihmal etmemeniz, realist ve pozitivist davranmanız, sevgiyle eylemlerinizi gerçekleştireceğiniz tercihler yapmanız, mücadele etmeniz öz değer, öz sevgi, öz şefkatle doğayı, insanı ve hayvanı severek her nefes alışınızı anlamlı kılmanız kendinizi sevmenin en önemli adımı.

Ruhsal sağlık

Ruhsal sağlık

İyilik hali için hem bedensel hem zihinsel hem ruhsal sağlık gerekir. Stres yönetimi dolayısıyla bu üç parametre için çok önemli. Bu konu hep göz ardı edilerek stres hormonları kortizol başta olmak üzere toplumda sürekli yüksekliği gözleniyor. Uykudan ,beslenmeye ,spor aktivitelerinizden, diğer hobilerinize, sosyal hayatınız , iletişim-davranış algınız gibi birçok faktör bireysel düzenlenmeli. Herkesin kendine ait çözümleri bulunmalı.

Kendinize bakın

Kendinize bakın

Sağlık hali derya deniz bir konu. Daha sağlıklı bir hayat yolculuğu için, bir planınız olmalı. Sağlıklı yaşam yönetimi yapan hekimlerle yol almaktan korkmamalısınız, zaman ve maddiyat ayırmama bahanelerine sığınmamalısınız. Tam tersi ütopik bir dünyada yaşayacağımıza göre hastalıklarınıza, değişen bedeninize , yaşam koşullarınıza hakim olmak , bağışıklığı güçlendirmek maddi manevi sizi rahatlatacaktır.

Yüz güzelliği

Yüz güzelliği

Yüz güzelliği için iyilik ve sağlık gerekir. Kendinizi bakımlı özgüvenli konforlu dinamik, taze, özgün ve güzel hissetmeniz için yine kişiye özel planlamalar yapılmalı. Cildiniz sizin giysiniz herkesin gördüğü ve her durumu açığa çıkaran, stresi, kötü beslenmeyi, ruhsal çöküşü, başka hastalıkların sinyalini veren bir nevi dedektör. Cildinize iyi davranarak yani doğru işlemler bakımlar kremler uygulamalar ile makyajsız taze, özgüvenli ve rahat olabilirsiniz.

Kilo kontrolü

Kilo kontrolü

Vücut güzelliği denilen kavramda en önemli şey kas kuvvetinizin yerinde olup, yağ oranınızın düşük olmasıdır. Bu durum sizi birçok sağlık probleminden sizi uzak tutacaktır. Dolayısıyla beden kitle indeksiniz 20-25 olacak şekilde kilo kontrolünü elinizde tutmak önemlidir.

Genetik yapı

Genetik yapı

Yüz ve vücut mimarisi için kişinin genetik anatomik yapısı çok önemlidir. Estetik işlemler biliyorsunuz ki en zirve dönemlerini yaşıyor. Sebebi belli; altın oran dediğimiz bir kavram ile kendinizi daha beğeniyor ve toplum beğeni algısı için tereddütler yaşamıyorsunuz. Bu demek değil ki herkes en yüksek istatistiklerde olmalı sadece sizin konsantrasyonunuzu keyfiniz çok etkileyecek ve kısa-kolay uygulamalarla yaydığınız enerjiyi pozitifleştirmeniz özgün bir şekilde mümkün.

Yaş alma

Yaş alma

Yaş alma durdurulamaz bir kavram. Bunun yanı sıra aslında herkes aynı şekilde yaş alıyor. Tabi yaşanılan sağlık problemleri doğal yaş almayı olumsuz etkiliyor. Bu sebeple katı yaş alma değişimlerini; yani yağda azalma, kolajen elastin gibi birçok önemli cilt malzemesinde azalmaların kaçınılmaz olduğunu yer çekimi ile de daha kolay sarkacağını bilerek onlara müdahale ettirmek ve kişinin diğer problemleri için de ekstra planlamalar yapmak mutlu yaş almak için mühim.

Rutinlere sadık kalın

Rutinlere sadık kalın

Günlük gündüz ve gece için ritüellerimiz olmalı. Mesela gündüz için meditasyonla ilgileniyorsanız kendinize 15 dk ayırıp meditasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Güne bir bardak su ile başlayıp kolajen gibi aç karnına tüketmeniz gereken takviye gıdaları almaya başlayabilirsiniz. Su içmek, çay kahve tüketimini maksimum 3’er olacak şekilde sınırlandırmak, yemeklerinizi bol çiğnemek , gülümsemek , negatif insanlardan kaçınmak gibi birçok alışkanlığınızı oturtmalısınız.

Akşam rutinleri

Akşam rutinleri

Günlük ritüel ve rutinlerimizin yanına akşam birkaç aktivite daha eklemeliyiz.. Yine cildimizi dişlerimizi temizlemek, kremlemek, takviyelerimizi almak, yatmadan önce su içmek, uyku konforumuz için uygun yatak yastık kullanımına önem vermek , karanlık odada uyumak ve gereğince derin uyku için biolojik saatimizi bilerek uyumak…

Profesyonel destek

Profesyonel destek

Psikolojiniz için psikyatrist –psikologlardan yardım alabilir, yeni çağın getirileri grup meditasyonları, aile dizilimleri gibi birçok ulaşılması kolay kişisel-ruhsal gelişim ortamlarından yararlanabilirsiniz. Cildiniz ve genel sağlığınız için alanında uzman hekimlerle çalışmanız, yanlış tavsiyeler ve kontrolsüz yanlış takviye ve ürün kullanımını engelleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

korku filmleri 2019 animasyon filmleri 2019 Tipobet365 Giriş betmatik giriş supertotobet giriş