Döküm demir tavada pişirmemeniz gereken yiyecekler

Döküm demir tavada pişirmemeniz gereken yiyecekler

Asidik gıdalardan uzak tutun

Asidik gıdalardan uzak tutun

Yemekleri her anlamda lezzete kavuşturan, ısıya dayanıklı döküm demir tavaları kullanırken bazı gıdaları pişirmekten kaçınmanız gerekiyor. Bunun nedenibesinlerin demirle reaksiyona girmesi ve metalik bir lezzete yol açmasıdır.

Kaçırılmayacak indirim fırsatlarından yararlanmak için tıklayın

Özellikle baharatlı pişirdiğiniz gıdalar döküm tavalara sıklıkla yapışır. Eğer bununla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız asidik, lapa olan veya yapışkan gıdalardan tavayı uzak tutmanız gerekir.

Domates ve şarapla pişirilmiş etler

Domates ve şarapla pişirilmiş etler

Asidik oldukları ve döküm tavayla iyi reaksiyon sağlayamadıkları için domates ve şarapla pişirilmiş etlerden kaçınılmalıdır. Bu iki besin tavadaki metalik lezzeti emebilen yiyecekler arasındadır ve üzerindeki baharatların yapışmasına neden olur.

Yumurta ve hassas balıklar

Yumurta ve hassas balıklar

Bir diğer besinler arasında omletler ve hassas balıklarbulunur. Bu besinleri de baharatlayıp pişirdiğiniz zamantavanıza yapışması büyük olasılık. Omlet yaparken veya balık pişirirken dikkatli olmanızda fayda var.

Tatlılar

Tatlılar

Dökme demir tavada tatlı pişirmekten uzak durmanızınnedeni, fırında pişirdiğiniz lezzeti size vermeyecektir.Bunun nedeni tavada pişen tatlıların yavaş yavaş lezzetoluşturmasıdır. Özellikle daha önce tuzlu bir besinpişirmişseniz, üzerine yaptığınız kekin veya turtanın garip bir tadı olduğunu fark edeceksiniz. garip bir tadı olduğunu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

korku filmleri 2019 animasyon filmleri 2019 Tipobet365 Giriş betmatik giriş supertotobet giriş